تاریخ امروزآبان ۲, ۱۳۹۹
sabaRico com 333 2999 1000x374 - راهنمای خرید وسایل برای رنگ مو های آمبره و سامبره

راهنمای خرید وسایل برای رنگ مو های آمبره و سامبره

در حال حاضر، روش های مختلفی برای رنگ کردن موهای سر وجود دارد که می توانید از آن ها برای زیباتر به نظر رسیدن چهره خود استفاده کنید. ما در این مقاله سه نوع از مدل های رنگ مو را به شما معرفی می کنیم. سپس به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از خرید های اینترنتی، رنگ موها و وسایل مودر نیاز برای این نوع مدل ها را خریداری کنید.

آمبره و سامبره

رنگ مو به روش آمبره:

آمبره به روشی از رنگ کردن مو گفته می شود که در آن ساقه و پایین مو رنگ می شود. در نتیجه در هنگام استفاده از این روش هیچ آسیبی به ریشه موها وارد نمی گردد. از این رو چون ریشه مو ها در معرض انواع مواد شیمایی مصل رنگ مو و اکسیدان قرار نمیگیرد، می توانید به صورت مرتب آن ها را تغیییر دهید و از رنگ های دیگری استفاده کنید. در نهایت هم اگر احساس زبری و خشکی موها را داشتید با استفاده از مواد تقویت کننده مثل روغن آرگان و یا سرم های دو فار مو، موی خود را تقویت نمایید. یا اصلا قسمت پایین موی خود را کوتاه کنید.

step by step technique training umbrella and cranberry 300x300 - راهنمای خرید وسایل برای رنگ مو های آمبره و سامبره

برای آمبره کردن موی سر، معمولا از پودر دکلاره استفاده می کنند. شما باید برای خرید پودر دکلاره، به حجم موی سر و همچنین میزان بلندی موی سرتان که قرار است تعییر رنگ داشته باشد توجه کنید. سپس از یک یا دو رنگ متفاوت برای رنگ کردن آن ها استفاده کنید.

برای رنگ کردن مو به روش آمبره، میتوانید از هر ترکیب رنگی که دوست داشتید استفاده کنید. فقط باید توجه داشته باشید که روش آمبره این چنین است که ریشه موهایتان باید تیره تر باشد. یعنی هر چه به پاینن مو نزدیک تر می شویم رنگ مو روشن تر باشد.

برای خرید اکسیدان نیز باید باز هم به میزان رنگ موی خریداری شده، تعداد دفعات تکرار رنگ و حجم موی خود توجه کنید. همچنین باید به قدرت اکسیدان نیز توجه داشته باشید. مثلا آن را انقدر ضعیف خریداری نکنید که موی سر شما رنگ باز نکند. یا انقدر قوی نباشد که باعث سوختگی موی سر شما گردد.

رنگ مو به روش سامبره:

رنگ موی به روش سامبره نسبت به روش آمبره جدید تر می باشد. سامبره در واقع ترکیبی از آمبره و بالیاژ است. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد در رمگ مو های آمبره، رنگ تیره از ریشه مو ها شروع می شود. سپس هنگامی که به ساقه مو نزدیک تر می شویم، رنگ مو روشن تر می شود. در روش سامبره نیز همین اتفاق رخ می دهد با این تفاوت که در روش رنگ موی سامبره این تغییر روشنایی ملایم تر انجام می شود.

  • رنگ مو بالیاژ 256x300 - راهنمای خرید وسایل برای رنگ مو های آمبره و سامبره
بیشتر بخوانید
کدام برند های لوازم آرایش ارزان تر هستند؟

در نتیجه برای خرید رنگ مو به روش سامبره، باید به تناژ رنگی موی سر خود توجه کنید و رنگ های را انتخاب کنید که اولا با موی سر شما ترکیب جذابی داشته باشد، ثانیا رنگ ها با یک دیگر در یک طیف رنگی باشند.

زیرا زیبایی مویشما به روش آمبره و یا سامبره، به میزان همخوانی رنگ های انتخاب شده بستگی دارد.

در نهایت، لازم به ذکر است که اگر قصد انجام کارهای این چنینی در منزل را دارید، حتما وسایل جانبی را نیز باید خریداری کنید. مثلا شما موارد نام برده شده در ادامه احتیاج دارید:

  • فرچه رنگ: برای ترکیب رنگ و دکلاره با اکسیدان و قرار دادن آن بر روی موی سر
  • روغن آرگان: برای تقویت و خفظ شادابی موها البته بعد از رنگ گذاری مو
  • کلاه مخصوص رنگ: در صورتی که قصد استفاده از رنگ موهای تک رنگ را داشتید، از این کلاه ها می توانید برای تمیزی بیشتر کار استفاده کنید.
  • پبشبند و لباس مخصوص: از آنجایی که برخی رنگ ها و حتی دکلاره می توانند به لباس تن شما آسیب بزنند، شما باید هم برای کسی که قرار است موهایش رنگ شود و هم شخصی که رنگ مو را بر روی سر او می گذارد از پیشبند و یا لباس مخصوص استفاده کنید. این کار باعث می شود تا از افتادن لکه رنگ بر روی لباس جلوگیری شود و آسیبی به لباستان وارد نگردد.
  • شانه دم باریک: برای شانه کردن مو و ایجاد سته بندی های منظم
  • نرم کننده مو: برای حفظ لطافت و شادابی مو
  • شامپوهای تثبیت کننده رنگ: برای افزایش ماندگاری و دوام بالای زنگ مو
  • کاسه رنگ: برای ترکیب رنگ با اکسیدان
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *